Fulda

Almanya’da 1900 yılında yeni bir girişim gerçekleşti ve Fulda Lastik şirketi kuruldu. Günümüze dek uzanan Fulda Lastik projesinde üretilen ürünlerde temel hedef güvenliğin ve en fazla performansın tüketiciye sunulabilmesiydi. Oto lastik sektöründe ciddiyeti temsil etmeye yetebilecek, başarı işareti yönünde değerlendirilebilecek kadar yüksek bir pazar payı olan  rakamına ulaşabilen Fulda bu payı bilhassa kamyon ve zirai araçlar için üretmekte olduğu büyük oto lastiklere borçludur.

Güvenli bir sürüşün her şeyden daha ciddi olduğunu belirten firma, üretim prensiplerini de bu düşüncesine göre biçimlendirmiştir. Gerek hız limiti bulunmayan otobanlarda, gerek sert koşullarıyla arazi sürüşlerinde güvenliği sağlayabilmek için oto lastik üretimi yapmakta olan Fulda, performansa da güvenlik kadar önem vermektedir. Fulda sadece üretimiyle değil, müşteri memnuniyeti ve ihtiyaçlarına verdiği önemle de dünya çapında tanınmaktadır. 10 binlerce kişi üstünde her sene yapılan Fulda lastik ihtiyaçları anketleri yardımıyla potansiyel müşteri kitlesinin beklenti ve ihtiyaçlarını inceleyen Fulda, Ar-Ge yatırımları ve yönetim ekibiyle üretimlerine bu sonuçlara göre cihet eda eğilimindedir.

bağımsız kuruluşlarca yapılmakta olan diğer anketlerde ise Fulda lastik üretimi oluşturan kuruluşlar arasında alıcı beklentileri ve düşüncelerine azami ciddiyet verici, teknolojiyi değerlendirmeyi ve bu haberleri kendi üretim bandına yansıtmayı başarabilen şirketler listesinde ilklere oynamaktadır.

Fulda lastik fiyatlarının hesaplı olmaları, müşteri güvenliği ve memnuniyetini performansla birleştirebilen ürünler olmaları gibi özellikleriyle ön plana çıkmakta olan ve ilgi gören bir firma şekilde karşımıza çıkmaktadır. özellikle orta ekonomik düzeydeki bireyler için geniş olmayan maddi imkanların ihtiyaçlar doğrultusunda mantıklı bir biçimde değerlendirilmesi söz konusu olduğunda öncelikli seçenekler arasında yer almayı başaran Fulda, memleketimizde de maksimum tercih edilen ürünler listesinde yer almaktadır. özellikle araçları ile seyahat etmeyi seven kişilerin güvenlik ve performansı ön plana çıkartan yapısı sebebi ile tercih etmekte olduğu Fulda lastikleri, kaliteli ürünlerin de uygun fiyatlarla satın alınabileceği meselesi için son derece başarılı bir örnektir.