Dunlop

Dunlop lastik üretimleri konusu için dünya çapında çok sayıda yeniliğe öncü olabilmiş, her çeşitli hava koşulunda ürünlerinin enfazla performansı verebilmesi üzerine mühim Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi şekilde karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları dalında dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en önemli oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması meselesi için çok aşırı büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, özellikle sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile fark yaratmaktadır. bununla birlikte kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, en çok hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler içinde ciddi olanlardandır. Dunlop türlü yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte olduğu oto lastik modelleri düz olarak yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri öteki oto lastik firmalarının üretmekte olduğu benzer ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz arasında daha geniş bir münasebet yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlamaktadırlar.

Hızlı manevraları kuvvetli ve güvenli bir şekilde yapabilmenizi veren, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini çok sayıda kuruluş esas lastik seçimi şekilde görülmektedir. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans meselesinde adını duyurmakla birlikte güvenliğin de ön planda olması itibarı ile araçlarından yüksek sürat bekleyen insanlar için bir öncelikli tercih durumuna gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı dizi, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları nedeniyle hızlı vasıta kullanmayı seven şahısların gözdeleri haline gelmişlerdir.

Bunun yanı sıra geniş yüzeyleri nedeniyle görsel manada da zevk toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, çok sayıda lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan ürünler şekilde tercih ediliyor. ülkemizde de çok sayıda bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, bilhassa Nissan bu gibi kuvvetli ve ağır araçlar üretmekte olan firmalar nedeni ile öncelikli seçim şekilde karşımıza çıkmaktadır.