Continental

Dünya çapında meslek disiplini diyince Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin sayesinde üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını aleni ortaya koyan Almanya, çok sayıda ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama alanlarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri yönünden da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine müsait şekilde varsayılan lastik tercihi şekilde Continental’i seçmektedir. memleketimizde bilinçsizlikten dolayı yapılmakta olan bir yanlış vardır ki bu da tam olarak varsayılan oto lastiklerinin uygun olması sebebi ile seçildiğinin düşünülmesidir. bu günlerde ayrı iki firmanın, aynı ebatlardaki lastiklerinde dahi model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar direk vasıtaların ağırlık ve yolları hakkında konulardan etkilenmektedir. nedeniyse lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, vasıta üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda maksimum performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılmaktadır.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla beraber lastik fiyatları yurt ve belde bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma imkan tanıyan ve daha aşırı Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca çeşitli özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı vasıta hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme ayrıcalığı göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları uygun olmasına karşın kimi süre daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda olduğu bir kazanç sürecini göz önünde bulundurduğunuz süre ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk olarak önünüze çıkmaktadır. Bu durumun en pratik örneği üretici şirketlerin aracınızın azami performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması zorunda sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.