Continental Tayland’da Kurulan Yeni Tesisini Donatmaya Başladı

Continental Tayland’da Kurulan Yeni Tesisini Donatmaya Başladı

Continental Tayland’ın Rayong şehrindeki dev fabrika yatırımı kararını geçen yıl duyurmuş ve sektörün dikkatini bu noktaya çekmişti. Yeni fabrikanın temelleri atılalı yalnızca 4 ay olsa da, 15 Mart 2018 tarihinde 180 kişilik Tayland yetkilileri, Continental yöneticileri, proje ekibi, tedarikçi ve bayi temsilcilerinden oluşan ekiple birlikte ilk makineyi yerine yerleştirildi ve tesis donatılmaya başlandı.

100 Metrelik uzunluğu ve 13 tonu aşan ağırlığı ile yerleştirilen makine, tesisin en büyük ekipmanları arasında yer alıyor. Bir yandan tesis ekipmanlarının yerleştirilmesi çalışmaları devam ederken, diğer yandan da inşaat işlemlerinin detayları sürmekte olan tesiste bir an önce üretime başlamak adına yoğun bir tempo var.

2022 yılına kadar sürecek ve 900 kişilik bir ekip çalışacak olan projenin ilk ayağı için Continental Lastikleri 250 milyon € tutarında ciddi bir yatırım yapıyor. Tesisin olanak sağladığı potansiyel kapasite artışı ise yılda yaklaşık 25 milyon adet.

Continental’in Lastik bölümü müdürü Nikolai Setzer, kurulum töreninde yaptığı konuşmada, “Taylanddaki Greenfield lastik fabrikasına yapılan yatırımın, Vizyon 2025 adlı büyüme stratejisinin vazgeçilmez ayaklarından birisi olduğunu belirtirken, yenilikçi Alman kombinasyonunun, yerel Tayland üretim yetenekleri ve olanakları ile birleştirilmesinin, gerek mühendislik, gerek tüketicilerin aradığı yüksek kalite ürünün sunulması açılarından “Pazarda, Pazar için!” sloganlarının hayata geçirildiği önemli bir proje olduğunu sözlerine ekledi. Bölgede alt yapının gelişmesinin de bu önemli kararda cesaret verici etkenler arasında olduğunu belirten Setzer, Tayland Yatırım Kurulu ve Tayland Hükümeti ile Tayland Sanayi Bakanlığı’na özel olarak teşekkür etti.

Continental’in Tayland tesisi hakkındaki planı, bu tesiste global lastik ağına sunacakları enerji verimliliği yüksek lastiklerin burada üretilmesi ve bunların kendi sınıflarının en enerji verimliliği yüksek ürünler olması yönünde. Tüm makinelerin sürdürülebilir üretim süreçleri için güncel teknoloji ile donatıldığını ve yalnızca üretimde değil, lojistik süreçlerinde de otomasyonlarla ergonomik ve çağdaş bir lastik üretim tesisi olacak olan Tayland fabrikası, Continental de sabırsızlıkla bekleniyor.

Rayong’da kurulan lastik fabrikasının, 1998 yılında başlayan yeşil alan politikasının yedinci binası olduğunu ve Continental lastiklerinin 16 ülkedeki 19 fabrikasının ardından, Pazar ağını 17 ülkeye çıkartması ile de özel bir yere sahip olduğu belirtiliyor. Bölgede muazzam bir istihdama olanak tanıyacak olan Continental fabrikası için işçilerin eğitimine de 3 milyon € gibi ciddi bir bütçe ayırarak sağlık, güvenlik ve kalite kontrol alanlarında sektöre örnek teşkil edecek nitelikte bir tesis hedeflediklerini belirten yetkililer, bu hedefler doğrultusunda bölgedeki eğitim kurumları ile de işbirliği içerisinde olduklarını belirtmekteler.

Bunları da sevebilirsiniz