Continental ContiSport Contact 2

continental_spor_contact_2

Continental ContiSport Contact 2

continental_spor_contact_2Continental’ın Maximum Performans Yaz lastiği olan Continental ContiSport Contact 2, güçlü spor arabaların, spor coupe ve lüks performanslı sedan sürücülerinin bütün ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir lastik desenidir. Continental ContiSportContact 2, Continental’in araçların çekiş ve frenleme gücünü ve aracın yol tutuş hakimiyetini artırmak için geliştirdiği biyonik bileşenler ve kontur teknolojileri ile donatılarak üretilmiştir. Bütün yaz lastikleri gibi Continental ContiSport Contact 2 de sert kış koşullarında, buzlanmalarda ve karlı yollarda kullanım için uygun değildir.

Bir yaz lastiğinden beklenebilecek performansları en iyi şekilde karşılayan Continental ContiSportContact 2’nin asimetrik sırt tasarımı biyonik kontur teknolojisi kullanılarak direksiyon hakimiyetini ve hassasiyetini arttıracak biçimde dizayn edilmiştir. Bu asimetrik tasarım sayesinde araç yola azami tutunma sağlamaktadır. Aynı zamanda araç hızlıyken ve viraj alıyorken aşırı hassas tepkiler vererek aracın yola tutunmasını sağlar, kaymasını ve yoldan çıkmasını engeller.   Bunun yanı sıra Continental ContiSport Contact 2’nin sırt boyunca süren düz dişleri sürüş ve frenleme gücüne iletim için gerekli olan çember sertliğini sağlamaktadır. Lastik boyunca devam eden bu düz dişler sayesinde aracın sürüş ve frenleme gücü artmaktadır. Continental ContiSportContact 2 ‘nin sırt kısmındaki yivler arasında bulunan oluklar da suyun dışarı atılmasına yardımcı olarak suyun dağılımını sağlarlar.continental

Lastiğin iç yapısı, Continental’ın Gelişmiş Kalıp Konsepti ( Advanced Mold Contour – AMC ) teknolojisiyle üretilmiştir. Bu teknolojiyle üretilen Continental ContiSportContact 2, daha fazla yol tutuş imkanı sağlanmasında etkili olan daha fazla yer basıncı dağılımını oluşturur. Aynı zamanda bu teknoloji sayesinde araç ıslak veya kuru yollarda aniden fren yaptığında lastikler genişleyerek daha kısa fren mesafesi sağlamaktadır. Böylelikle sürücülerin daha güvenli ve konforlu bir sürüş yaşaması hedefine ulaşılmış olunur. Continental ContiSport Contact 2 aynı zamanda sırt bölgesini dengede sağlamak için naylonla kuvvetlendirilen çok güçlü iki lastik dokusuna sahiptir. Bu doku sayesinde aracın yol tutuşu ve yüksek hız kapasitesi de artmaktadır.